TREN

Farkındalık Yaratan Detaylar

PENCERE ÖZELLİKLERİ

MEKANİZMA ÖZELLİKLERİ

Yukarıdaki teknik çizimler ve üzerindeki yön işaretleri, mekanizmanın hangi yönde açılabileceğini göstermektedir.

AKSESUARLAR

Pencere ve kapı sistemlerinde kullanılan titanyum kaplamalı, ömür boyu pas tutmayan, çok fonksiyonlu ayarlama özelliğiyle, güvenlik standartları ön planda getirilmiş özel aksesuarlar...

GÜNEŞ KORUMA

Üründe çoklu ısıcam kombinasyonları uygulamak mümkün olup 3 lü ve 2 li ısıcam seçenekleri yanı sıra 37 mm özel ısıcam kalınlığı sayesinde istenirse cam U değeri 0.7 ısı geçirgenlik oranına düşmektedir.

TURKAK ACCREDITATION CERTIFICATE LABORATUVARLARINDA YAPILMIŞ ÜRÜN TESTLERİ

Uygulanan testlerde yüksek başarı sağlanmış olup tüm testler sertifikalandırılmıştır.


  • Hava geçirgenlik: TS EN 1026 ve TS EN 12207 — Sınıf 4 (600 Pa)
  • Su sızdırmazlık: TS EN 1027 ve TS EN 12208 — Sınıf 9 A (600 Pa)
  • Rüzgar Yükü: TS 4644 EN 12211 ve TS EN 12210 — Sınıf C 3 (1200 Pa, L/300 kriterine uygun)
  • Akustik : TS EN ISO 10140-2 ve TS EN ISO 717-1 : Rw (C ; Ctr ) = 36,3 ( -1,8 ; -4,6 ) dB
  • Statik burulma direnci : TS EN 14609 ve TS EN 13115 - Sınıf 4 (350 Newton)
  • U değeri : TS EN ISO 10077-1 ve TS EN ISO 10077-2 — Uw = 1,3 W/m2K

FARKINDALIK YARATAN DETAY

TEKNİK ÖZELLİKLER

Sistemde alüminyum ve ahşabın birleşimi üstten veya alttan takma şeklinde olmayıp birbirine geçme kompoze şeklindedir. Bu sayede sadece görsel amaçla üretilmemiş olup gerek alüminyumun gerekse ahşabın işlevsel amaçları ön planda tutulmuştur.

Ahşap, alüminyum profilin iç kısmında sistem detayına göre özel hazırlanan kanallar vasıtası ile profille ayrılmaz bir bütün olacak şekilde geçer ve özel reçineli yapıştırıcı ile preslenip kompozit bir malzeme haline getirilir. Masif ahşap profil ekstra 1. sınıf ithal limba, kestane, çam veya maun keresteden müteşekkil olup ahşap 2 veya 3 parçadan oluşan lamine edilir. Böylelikle hiçbir zaman ahşap çalışmaz ve çeşitli dönmelere sebebiyet vermez.

KÖŞE BİRLEŞİMİ

Ürün köşe birleşimleri; detayda bir bütünlük oluşturabilmesi için kasa profilinde, kanat profilinde ve ahşap ısıcam çıtasında 45 derecelik açı ile birleştirilerek köşe birleşimlerinde asimetrik çizgi oluşumu engellenmiştir.

ISICAM ÇITALARI

Ahşap cam çıtasında zamanla kurtlanma olmaması, montaj da köşelerin açılmaması için sistemin 4 köşesi 45 derece açı ile 1 bütün halinde monte edilir. Dünyada ilk defa ALKOSAN tarafından geliştirilen "çıta içerisinde gizli özel adaptör tekniği" sayesinde ısıcamın iç ve dıştaki fitile tam baskı yapması sağlanarak, çivi ve vida kullanımı ortadan kaldırılır.

GÜVENLİK

Sistemde özel hırsız emniyetli aksesuarlar kullanılır. AW serisinde özel iç aksesuarı tutan karşılıklar dış zorlamalarda herhangi bir kırılmaya veya eğilmemelere yol açmaması için özel kanallara sahiptir.