İTHAL AHŞAP SEÇENEKLERİ

 

Ahşap malzeme ithal fırınlı %10 -% 13 nem oranında fabrikaya gelmekte ve daha sonra 5 x10 cm ebetlandırma yapılır sonraki aşama ikinci bir hava kurusu için 60 gün ızgaralanmaktadır. 60 gün sonunda ahşap profilde herhangi bir sıkıntı olmadığı taktirde sistem detayına uygun olarak ebatlandırılıp şekillenmektedir. Profillere göre şekillenen ahşap alüminyumda hazırlanan özel geçme kanallarına poliüretan köpük ile geçirilip 24 saat preste bekletilerek kompoze bir malzeme elde edilip ayrılmaz bir bütünlük oluşturulur. Boya halinde alüminyuma geçen ahşap profille ölçülendirme yapılarak kasa profili, kanat profili olarak 45 derecelik ve 90 derecelik açı ile kesilir ve sonraki aşama olarak ürün haline dönüştürülür.

Ahşap kısmı iç yüzeyde Alüminyum kısmı dış yüzeyde konuşlandırılması dış etkilere alüminyumun maruz kalması ve ahşabın uzun yıllar bozulmadan ve bakım gerektirmeden kullanılmasıdır.Şöyleki ıslanma - kuruma etkisinde bulunan ahşap kolayca yıpranır. İyi havalandırılmış ve nemsiz ortamlarda, Dış yüzeye maruz kalmayan ahşap tarihi yapı ve mobilyalarda görüldüğü gibi yaklaşık 1000 yıl dolaylarında dayanabilir.

Ayrıca ahşap ses izolasyonunda da üstündür Ses izolasyonu yüzeyin kütlesini temel alır. Ahşap, ses emilimi için idealdir. Ahşap eko ve gürültüyü emerek engel olur. Bu yüzden çoğunlukla konser salonlarında kullanılır. Ses iletimi hızı, ahşapta gazlardan ve sıvılardan daha hızlıdır ve metallerdeki ses iletim hızına çok yakındır. Sürtünme neticesinde oluşan ses enerjisi kaybı da ahşapta hafifliği ve yapısıyla da ilintili olarak belirgin bir şekilde düşüktür.

Buna benzer özellikler yüzünden ahşap çoğunlukla müzik enstrümanlarında kullanılır. Ahşap toz çekmez, mekandaki rutubeti emip, salarak bir tür nem düzenleyici görevi görür. Ahşap ısının transferini engelleyen, havayla dolu hücreleri sayesinde alternatifi olan malzemelerden daha yüksek ısı yalıtımı sağlar. Ahşabın ısı iletkenliği 0,13 W/mK gibi çok düşük değerlerde seyreder

AMERİCAN OAK

AFRICAN SAPELLI

AFRICAN LIMBA

 

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.